Körfez Petek Temizliği

Kalorifer Petek Temizliği

Kombilerin ısıtma sistemindeki uzantıları olan kombi petekleriyle ilgili her türlü iş ve işlemler Körfez Petek Temizliği ile yapılmaya devam edilmektedir. Kombileriniz ne kadar iyi olursa olsun petekler de istenilen randıman sağlanamazsa istenilen performansta ısınma elde edilemeyecektir. Bunun bilinciyle Körfez Kombi servisi peteklerin bakımının önemli olduğunu her platformda izah etmektedir.

Kalorifer tesisat boruları içerisinde, çamur, pas, kireç gibi kirlerin oluşması, ortalama 3 – 4 yıl alabilecektir. Bu kirler oluştuktan sonra tıkanıklığı açmak zorlayıcı olacaktır. Kalorifer tesisatlarında, tıkanıklıkların oluşmaması için en az 2 yılda bir komple temizlik yapılması gerektiğini tüm müşterilerimize belirtiyoruz.

Enerji tasarrufu ve kaliteli ısı için kombi gibi cihazların bakımlarının her yıl yapılması önemlidir. Kalorifer tesisatlarının ise iki yılda bir yıkama yöntemi ile temizlenmesi gerekiyor. Temizleme işlemlerinde suyun boşaltılıp yeniden doldurulması şeklinde değil, özel cihaz ve kimyasallarla temizlenmesi önemlidir. Firmamız, müşterilerimizden gelen tüm kalorifer tesisat bakımları taleplerinde, özel petek temizleme makinelerimizi kullanarak hizmet veriyoruz.

Körfez Kombi ve Petek Temizliği

Körfez Petek Temizliği ile petek temizliklerini en güzel şekilde yaparak mekânınızın ısınmasında destek olmayı sürdürmektedir. Soğuk bir kış  gününde peteklerin ısınmıyor olmasının bir çok nedeni olabilir. Belki bu kombi kaynaklı belki peteklerden kaynaklı olabilir. Bunun ideal çözümü Körfez Kombi servisini çağırarak baktırmaktan geçer.

Körfez Petek Temizliği kombi ve petek sistemlerinizle ilgili tüm karmaşık sorunları çözerek en ideal ısıyı yakalamanızı sağlar. Bir peteğin ısıtmamasında ilk akla gelecek nokta kombi odaklı olabilir. Bunun kombilerin içerisinde yer alan devir daim pompalarını kontrol ederek işe başlamak gerekebilir.

Körfez Kombi Servisi kombilerinizin içinde yer alan pompa arızalarının en güzel şekilde tamiratını yapabilir. Bilinmelidir ki devir daim pompalarında bir problem sözkonusu ise kombinin petekler için ürettiği su istenilen noktalara ulaşamıyor demektir. Pompalar bir çok kombide belli bir sıcaklığın altına düştüğünde devreye girer, fakat belli sıcaklığın üstünde devreye girmez. Böylece kombi suyundaki sıcaklık ile ortam ısısı korunmuş olur. İşte bu nedenden dolayı kombiyi kapatarak tasarruf edeyim deminin çok mantıklı bir şey olmadığı buradan anlaşılabilir.

Körfez Kombi Petek Bakımı

Soğuk bir kış gününde petekler ısınmıyor sorun ile karşılaşmamak için Körfez Kombi Petek Bakımı ile hem kalorifer peteklerinin ya da başka bir deyişle radyatörlerin bakımını hem de kombilerinizin bakımını aksatmamanız önerilir.

Körfez Kombi Petek Bakımı filtrelerde meydana gelmesi muhtemel tıkanıkları önceden tespit ederek tedbir alınmasını sağlamaktadır. Filtre tıkanıklığının genel geçer sebebi ise kullanılan suyun kireçli ya da pisliklerin varlığıdır.

Körfez Kombi Petek Bakımı peteklerin hepsinin ısınmaması durumunda su kirliliğinin kombilere ulaşmaması için tedbir alınmasını önerir. Bunun için lazım gelen şey periyodik bakım konusunun aksatılmamasıdır. İşte periyodik bakım olayında dikkate alınması gereken konular içerisinde filtre temizliği önemli bir husustur.

Körfez Kombi  Petek Tamiri

Petek ya da radyatörlerin ısınmamasının nedenlerini detaylı bir şekilde Körfez Kombi Petek Telizliği ile öğrenebilirsiniz. Örneğin kombi bar basıncı birin altına düşerse sistem çalışmaz. Bu durumun birden fazla sebebi olabilir. Belki kaloriferin suya ihtiyacı olabilir. Tam tersi basınç çok yüksek olursa kombi fazla suyu atmak zorunda kalabilir. Bunun için belki basıncı düşürmek gerekebilir. İşte tüm bu durumların sonucu peteklerin ısınmamasına yol açabilir.

Tesisat kaynaklı petek ısınmaması problemlerinin çözüm adresi Körfez Kombi Petek Tamirindedir. Tesisat işi de uzmanlık gerektiren bir iştir. Bunun için ustaların bir güzelce tesisatı gözden geçirmesi gerekiyor.

Körfez Kombi Petek Tamiri ile tüm kombi, kalorifer ve petek arızalarınız güvenli ve uzman kişilerce kısa sürelerde halledilmektedir.

ETİKETLER:
Sohbeti Başlat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Arkom Teknik