Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Alarko Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

15 YILI AŞKIN SÜREDİR HİZMETİNİZDEYİZ

Anasayfa > Alarko Kombi Sıcak Su Sorunu

Alarko Kombi Sıcak Su Sorunu

08 Ağustos 2020 01:41

Alarko kombi kullanıcılarının karşılaştığı ve servis bildiriminde bulunduğu arızalar arasına sıcak su gelmiyor sorunu ilk sırada yer almaktadır. Alarko kombi sıcak su sorunu kullanıcıları günlük hayatta mağdur edecektir. Bu mağduriyetlerin hemen giderilebilmesi için aynı gün hızlı bir şekilde servis hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz. Alarko kombi sıcak su sorunu durumunda, kullanıcılar ilk olarak, kombiye gaz ve elektrik gelip gelmediğini kontrol etmelidir. Doğalgaz vanalarının kapalı olması ya da gaz kesintisi uygulandığında, kombi çalışmayacaktır. Gaz geliyor ve sıcak su arızası meydana gelmişse kombi resetlenerek, sorunun çözülmesi sağlanmalıdır.

Sıcak su hemen soğuyor

Alarko kombiler, düzenli çalışabilmek için çeşitli sensörler tarafından kontrol edilmektedir. Sıcak su sensöründe arıza meydana geldiğinde arıza uyarısı yapacak ve sıcak suyun düzensiz verilmesine neden olacaktır. Kombilerde sıcak su sorunu ile karşılaşıldığında, servis hizmetlerimizden faydalanarak sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Sorunlarla ilgili yapılan tespitler şunlardır;

  • Sıcak su sensörünün arıza yapması
  • Kombi kartının arıza yapması
  • Kombi fanında arıza oluşması
  • Kombinin ateşleme yapmaması
  • Sıcak su tribününde arıza oluşması
  • Eşanjör arızaları

Yukarıda sayılan arıza türlerinin giderilmesi için cihaz içi temizliklerin ve gerekli durumlarda parça değişimlerinin yapılması, sıcak su sorununu çözecektir.

Sıcak su gelmiyor

Günlük hayatta sıcak suya ihtiyaç duyulmaktadır. Banyo ya da temizlik için su kullanılmak istenildiğinde, suyun açılmasına rağmen sıcak su gelmiyorsa, kombide arıza meydana gelmiş demektir. Sıcak suyun gelmemesinin nedenleri arasına, doğalgazın gelmemesi, cihazın ateşleme yapmaması ya da su basıncının düşük olması sayılabilir. Su basınç oranı belirlenen seviyede ise reset düğmesi kullanılarak, cihazın ayarlarının sıfırlanarak Alarko kombi sıcak su sorununun giderilmesini denenmelidir.

Kombi parçalarının temizliği

Alarko kombiler donanımsal olarak en az arıza veren cihazlardır. Arızaların oluşması, kullanıma bağlı olarak ortaya çıkabilmekte ve arızalar ile karşılaşılmaması için düzenli bakımların yapılması önemlidir. Kombi içerisinde bulunan ve suyun ısınma ya da sıcak su olarak kullanılmasının ayrımını yapan, istenilen derecede ısınmasını sağlayan tüm parçalar zamanla kirlenecektir. Oluşan kirlenme, arızalara neden olurken, sıcak su sorununun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Servis bakımlarımızda, tüm parçalarda oluşan kirlenmeleri, kireçlenmeleri gideriyor, sıcak su sorununun oluşmasını, cihazın arıza yapmasını önlüyoruz.

Sıcak su sensör arızaları

Kombiler çalıştığında, ateşleme sistemi sayesinde su haznesinde bulunan suyu ısıtır ve sıcak su ve kalorifer sistemine yapılan ayarlamalara göre gönderir. Bu ayarlamaları cihaz sıcak su sensörleri sayesinde yapmaktadır. Sıcak su sensörlerinde meydana gelen hassasiyet kaybolması ya da tamamen arıza yapması, hem ısınmada hem de kullanımda sıcak su problemlerinin görülmesine neden olacaktır. Sorunun doğru tespiti ve en iyi çözümün bulunabilmesi için servis numaralarımızı arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Kombinin arıza yapması

Kombiler, üç önemli enerji kaynağını kullanarak çalışan elektronik cihazlardır. Doğalgaz vanasının kapalı olması ya da hiç gaz gelmemesi, kombilerde arıza uyarısı vermesine neden olacaktır. Kombiler çalıştığı halde sıcak su vermiyorsa ya da hiç çalışmıyorsa, Alarko kombi servis numaramızı aramalısınız. Kombi içerisinde meydana gelen bazı arızalar, kullanıcı tarafından fark edilmez. Sıcak suyu kullanmak istediklerinde, sıcak suyun az gelmesi, hiç gelmemesi ya da suyun çok fazla ısınması arıza durumunu göstermektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.